PETRA SATIŞ DANIŞMANI:SULTAN GÜNGÖR

Telefon: 0543 881 0625

Green Farma Kilo Kontrol Sistemi Nedir ?

12 Ekim 2015 Konu: Kilo Kontrol

Green Farma Kilo Kontrol Sistemi Nedir ?
Green Farma Kilo Kontrol Sistemi Nedir ?

Green Farma Kilo Kontrol Sistemi, 2 günlük BAŞLANGIÇ ve 14 günlük DEVAM ürünlerinden oluşan toplam 16 günlük kullanım için hazırlanmış ve günlük beslenmemizde öğün yerini alması için formüle edilmiştir.

Green Farma Kilo Kontrol Sistemi İçeriği

Posasız beslenen, yetersiz su tüketen ve hareketsiz yaşayan herkeste kabızlık görülebilir. Yaşlılar, gebeler, kronik hastalığı olanlar, hormonal değişikliklerin meydana geldiği menopoz döneminde bulunanlar, demir ilacı gibi birtakım ilaç kullananlarda kabızlık daha sık görülmektedir.

10 adet kullanıma hazır başlangıç ürününü günde 5 kez 2 gün, 28 adet devam ürünü ise günde 2 kez 14 gün kullanmanız gerekmektedir. Ürünlerini yarım yağlı süt veya yarım yağlı yoğurt ile tüketebilirsiniz.

Programın Hedefi Nedir ?

Programın hedefi vücuttaki kas oranına zarar vermeden, açlık hissi oluşmadan, diyete bağlı halsizlik gelişmeden ve günlük aktivitelerinize engel olmadan ideal görünümünüze ve kilonuza kavuşmanıza yardımcı olmaktadır. Ayrıca yeme - içme tarzınızı düzenlemenizi ve verdiğiniz kiloyu tekrar almamanız hedeflenmektedir..

Green Farma Kilo Kontrol Sistemi Kullanımı (Diyetin başarısı için ilk 2 gün çok önemlidir) 1. ve 2. Gün: 200 ml. (mililitre) az yağlı (%1.5) süt ile Başlangıç ürünü günde 3 saat ara ile 5 defa alınacaktır. Bu ürün iki gün kullanılacaktır. Ayrıca bu süre içerisinde günlük 2-3 litre su içilmesi sağlıklı bir diyet için çok önemlidir. 3. 4. 5..... 16. Gün : Sabah saat 10:00 'a kadar kahvaltı yapılması önemlidir. Kahvaltıda 2-3 dilim çavdar ekmeği, peynir (bir dilim), haşlanmış yumurta, 5 - 7 adet zeytin, sebzelerden havuç, marul, biber, domates ve salatalık yenilebilir. Reçel, tahin helvası ve benzeri şekerli yiyecekler ani şeker yükselmesine sebep olacağı için tüketilmemelidir. Kahvaltıdan 5 saat sonra devam ürününden bir poşet + diyet lifi tarif edildiği gibi süt ya da yoğurtla öğle yemeği yerine başlanacaktır. Örneğin sabah saat 10.00 'da kahvaltı yaptığınızda öğleden sonra saat 15:00' de bir poşet Devam Ürünü + diyet lifi 300 ml yarım yağlı süt ya da yoğurt içine karıştırarak tüketiniz. Akşam saat 20:00 da 2. Devam ürününü + diyet lifini de aynı şekilde alacaksınız

Diyete Lif Eklenmesi: Kilo vermek amacıyla yapılan tüm diyetlerde vücut için gereken lif mutlaka alınmalıdır.

Öncelikle su tüketiminin artması, posalı, lifli yiyeceklerin alınması kabızlığın tedavisinde temel yaklaşımdır. Bitkisel bir takım desteklerin bağırsak düzeninin sağlanmasına yardımcı olduğu uzun yıllardır bilinmektedir. Ayrıca hareketli bir yaşam bağırsaklarımızın daha hızlı çalışmasına yardımcı olur

Lif; yenilebilir bir karbonhidrat komplek- sidir. Sindirilmez ve ince bağırsaklardan emilmez. (Dışkı ile atılır). Gıdanın çiğ formundan elde edilir. Sağlık için birçok yararlı etkileri vardır.

Avrupa Gıda Güvenliği Birliğine göre yetişkin bir insanda; normal dışkılamanın sağlanması, koroner kalp hastalıkları ve diyabet riskinin azaltılması, kilo ve- rilmesinin arttırılması gibi sağlığa yararlı etkilerinin oluşması için günde 25 gr lif tüketilmesi önerilmektedir. Günümüz beslenme alışkınlıklarında bu miktarın alınması pek mümkün olmamaktadır. Bu sebeple diyet esnasında aldığımız fazla şekerin ve yağın da emilip dışkı ile atılması için de lif alınması çok önemlidir. Bu ihtiyaç için Green Farma Çözülebilir Lif 30 poşet şeklinde hazırlanmıştır ve Green Farma kilo Kontrol sistem ürünleriyle beraber günde 2-3 poşet diyet lifi hazırlanan karışıma eklenip tüketilebilir. Kilo probleminiz yoksa da bağırsak hareketlerinin sağlanması, şeker hastalarında kan şekeri ve kan insülin seviye- lerini düşürmek için lifi günlük diyetinize ekleyebilirsiniz.

Önemli Kural: Özellikle akşamları kendinizi çok aç hissederseniz 1 adet domates, yeşillik, biber veya salatalık yiyebilirsiniz. Ara öğünlerde rejimi bo- zacak yiyeceklerden özellikle sucuk, salam, çikolata, kızartmalar ve meyve (mey- vede şeker olduğu için diyet süresince meyve yememeye dikkat edilmelidir) yağlı yiyeceklerden uzak durun. Diyetin başarılı olması size bağlıdır. Unutmayın amaç sadece düşük kalorili beslenmek değil kan şekeri ve dolayısıyla insülin se- viyemizin de aşırı yükselmesini engellemektir.

Diyetin Sona Ermesi ve Sonrasında Yapılması Gerekenler

Hedeflenen kiloya ulaşana kadar sadece sabahları kahvaltı yapılacak ve öğle ve akşam yemeklerinde Green Farma Kilo Kontrol Sistemi Devam Ürünü kullanılacaktır. Bu noktadan sonra ulaştığımız kiloda sabit kalabilmek için yine en geç sabah 10:00 a kadar kahvaltı yapılmalı ve ardından 5 saat sonra öğle yemeği yenilmelidir. Akşamları sadece Green Farma Kilo Kontrol Sistemi Devam Ürünü alınmalıdır. Verilen kiloların geri alınmaması için öğle yemeklerinde düşük kalorili yiyecekler tercih edilmeli ve akşam saat 20:00 dan sonra hiç bir şey yenilmemelidir. Diyet süresince günde 2-3 litre su içilmelidir. Bunun yanı sıra çay, kahve, soda içilebilir. Meyve suları çok miktarda şeker içerdiğinden ve kan insülin seviyesini fazla yükselteceğinden tüketilmemelidir.

Hareket ve Yürüyüş Hareket etmek, gerçekten zayıflamakta etkili oluyor mu? Hareket, sağlığın korunması için gıda almak kadar hayati bir önem taşır. Bu nedenle, zayıflama konusunda alınan gıdaların miktarına ve çeşidine gösterilen dikkat kadar, spor yapılmaya da özen gösterilmelidir. Hareketlilik, zayıflamayı destekleyen ve hızlandıran bir unsurdur. Hareketlilik, vücudun kaslı yapısının korumasına katkıda bulunur ve kaslı vücut dinlenme halinde bile daha fazla e- nerji tüketir.

Bir kişi ne kadar spor yapmalı? İdeal spor, haftada üç kez ve her seferinde 30 - 45 dakika arasında yapılan spordur. Hiç şüphesiz, her şeyin başlangıcı zordur. Bu nedenle, başlangıçta spor yapmak için arkadaşlarınızla, yakınlarınızla ve dostlarınızla bir araya gelmeye çalışınız. Böylece spor yapmanız için dışarıdan motivasyon desteği sağlamış o- lursunuz. Spor faaliyetlerinizi, günlük çalışma programının içine dahil edin.

Diyet Programı

Sıkça Sorulan Sorular Öğün birleştirmek faydalı mıdır ? Akşam yemeğine davet edildiğinizde, öğle yemeğinden vazgeçip iştahınızı akşam yemeğine bırakmak mı istiyorsunuz? Yemek öğünlerinin " biriktirilemeyeceğini" özellikle bilmenizde yarar var. Vücudunuzun yağ yakma ritminin dengesini bozmayınız. Öğle yemeğini yemediğiniz zaman, vücudunuz açlık hislerinizi harekete geçirecek ve enerji yakma işlemlerini durduracaktır. Ne var ki açlık hissinizin önüne geçmeniz mümkün olmayacaktır. Sadece akşam yemeği yerseniz, bütün gün aç kalmanıza rağmen vücudunuz hemen yağ de- polamaya başlayacaktır. Vücudunuzdaki kas sisteminin zayıflaması, verimliliğinizi ve ana yağ yakma miktarını azaltır. Bu nedenle öğle saatlerinde düzenli olarak iyi çeşitlendirilmiş bir öğün yemeyi ihmal etme- yiniz. Böylece akşamları açlık hislerinizi kontrol altında tutabilir ve vücudunuzun sizi "baştan çıkarma" uğraşlarına karşı daha iyi savunma imkanı bulabilirsiniz.

Kilo Kontrol Ürünü